Syracuse Women's Lacrosse rolls Maryland na cesti

Kljub pozni spremembi, zaradi katere je 4. mesto Syracuse (6-1) prisililo, da se je udeležilo tekmovanja, je 'Cuse premagal 9. številko Maryland (1-3) z odmevno zmago 10-5. To je prva zmaga Orange v College Parku po letu 2012 in šele druga zmaga nad Terps na 26 srečanjih. Obramba Syracuse je držala Terrapins na najnižji tekmi po marcu 2007.

Energija moštva je bila izjemna in ta energija se je prenesla v polno 60-minutno igro, ki nam je prinesla rezultat, za katerega smo si prizadevali, je dejal pomočnik trenerja Sydney Pirreca Kot trenerski štab smo več kot ponosni na to ekipo in njihov trud glede na okoliščine. .

Sirakuza (6-1) je dosegla prve štiri zadetke na tekmi. Prvi gol dneva je pri rezultatu 27:24 dosegla drugošolka Meaghan Tyrrell z asistenco seniorke Emily Hawryschuk. Hawryschuk je v prvem polčasu dosegla par od svojih petih skupnih golov, enega pa je dosegla drugoletnica Sierra Cockerille, s čimer so oranžne ob polčasu povedle s 4:0. Višji vratar Asa Goldstock je imel pet impresivnih obramb in oranžna obramba je bila blokirana, da je Terps držala na nič golov. Goldstockova prva reševanje dneva je bila njena 500. reševanje v karieri za SU.

Maryland in SU sta zamenjala gola za začetek drugega polčasa, preden so Terrapins nadaljevali s 3-0 in izenačili v enem pri 5-4. Hawryschuk je zadel gol s prostih pozicij in s tem končal serijo Terrapina. Maryland je nato dosegel svoj gol za prosti položaj in umaknil v eni pri 6-5.