Yankees se pozno zadušijo v osupljivem porazu proti Astrosu

Zdelo se je, da Yankeesi končno igrajo kot ekipa, kot so pričakovali, in so se utrdili za tisto, kar obljublja, da bo v drugem polčasu navkreber. A kljub temu je njihov propad v deveti inningu v nedeljo na Minute Maid Parku pokazal, kako težka bo vrnitev v prepir po sezoni.

V igri, v kateri je bilo več Yankeejev oblečenih v jakne, sklicevanje na trolsko delo Aarona Judgea ta konec tedna, v katerem je trdil, da je na stadionu hladno, se je Jose Altuve zadnjič nasmejal. Notranji igralec Astrosa je z domačim udarcem s tremi vožnjami začel deveto menjavo s šestimi vožnjami in prinesel New Yorku osupljiv poraz z 8-7.

Zdelo se je, da Yankees križarijo, saj niso nikoli zaostajali na tekmovanju. Domingo Germán je na začetku svoje tretje menjave olajšal udarce dovolil prvima dvema udarcema, zaradi česar so Yankeesi poklicali Chada Greena – in predvsem zaobšel Aroldisa Chapmana, ki se mu je težko približal.

Chas McCormick je desničarja pozdravil z dvojnim tekom, Abraham Toro pa je dosegel dvojno tekmo. Green je zabeležil izpad, preden je Altuve udaril z krivuljo čez zid levega igrišča, s čimer je Yankees poslal na premor All-Star z rezultatom 46-43.

Tokrat se je Altuvejeva srajca odlepila na proslavljanju domače plošče, njegov odgovor na popravke Yankeesov ob koncu tedna, ki so vključevali, da sta se sodnik in Gary Sanchez prijela za majice svojih uniform, kar je očitno sklicevanje na Altuvejev pristop domače plošče po njegovem zmagovalcu z zastavico na ameriškem prvenstvu 2019. Liga prvenstvena serija.

Z nadgradnjo nastopov Nestorja Cortesa mlajšega v uvodu in prevladujočega prizadevanja Gerrita Colea na poti v soboto, je Jameson Taillon še naprej kazal znake izboljšanja, saj je znižal svoj ERA s 5,59 na 4,90 v primerjavi s svojimi prejšnjimi štirimi starti.

Martín Maldonado je v tretji menjavi zadel solo domači, Kyle Tucker pa je zadel solo strel v šesti pri Taillonu, ki je razpršil tri zadetke, medtem ko je šel dva in zadel štiri.

New York je ustvaril tri teke (dva zaslužena) v štirih menjavah pred Framberjem Valdezom, ki je večinoma ostal nekaznovan za šest sprehodov. Gleyber Torres je pogladil igralca v tretji menjavi mimo Robela Garcíe zaradi napake pri zagonu, Tim Locastro pa je na Maldonadovo vožnjo na desno polje odgovoril z eno od svojih.

Torres je v šesti unovčil singl, ki je dosegel rezultat, ki je lovil Valdeza, nato pa je hodil in ukradel drugo bazo v sedmem, da bi vzpostavil pomemben zavarovalni niz, ki ga je domov pregnal singl Gia Urshele z nasprotnega polja. Sanchez je razbremenil svoj 15. homer v osmi.