SEKCIJA SREDA: prekršek Mynderse eksplodira pri Finneyju; Wayne udari vstopnico za naslovno igro; Trojni dvojček Zoe Zutes popelje ER v finale

Tri ekipe Wayne-Finger Lakes so se v sredo zvečer v polfinalu košarkarske sekcije Sekcije V uvrstile na prvenstvene tekme oddelka. Wayne in Mynderse bosta v petek zvečer igrala za naslov v razredu B1 oziroma B2, medtem ko bodo dekleta iz East Rochesterja igrala za naslov prvaka v razredu C1.

V polfinalnem krogu dečkov razreda B2 je #6 Mynderse obiskal #3 C.G. Finneyja in je že stoletja odigral ofenzivno predstavo. Mynderse je pokopal 16 trojk, od tega 8 od mlajšega Troya Kabata in 6 od starejšega Jareda Kinga, ko so Blue Devils v prvem polčasu dosegli 54 točk in tako odprli 25 točk prednosti. Vroče streljanje se je nadaljevalo v drugem polčasu in skupaj s pritiskom Mynderseja med obrambo pripeljalo do zmage s 94:75, ki ni bila niti tako blizu, kot kaže končni rezultat.

Kabat je končal z 28 točkami, Jared King jih je imel 24, starejši Nick Jones pa 13. C.G. Tekmovalec drugega razreda Finneyja Markus Robinson je končal s 40 točkami, vendar je dosegel le 1 gol v prvi četrtini, deloma zahvaljujoč občudovanja vrednemu obrambnemu prizadevanju Jakea Smitha in Sama Lorenzettija.

Oglejte si oddajo Littlejohn Orthodontics Smiles with Style Postgame Show z Jimom Sinicropijem in Kevinom Sharpom na radiu LivingMax po zmagi za popoln povzetek in intervjuje z več igralci Mynderse in C.G. Glavni trener Finneyja Joe Marchand:

Mynderse se bo v petek zvečer odpravil v Rochester, kjer se bo pomeril s prvim nosilcem Northstar-Christian, ki je v drugem polfinalu B2 premagal #4 World of Inquiry s 65-64. Čas igre je nastavljen na 18:00, poročanje FingerLakes1.com na radiu LivingMax pa se začne ob 17:45.

Neporaženi #2 Wayne Eagles so se v sredo zvečer v polfinalu dečkov razreda B1 v srednji šoli Wayne pomerili z ekipo #3 Livonia in potem, ko so zaostajali za večji del tekme, se vrnili in zabeležili zmago s 59-50 in napredovali v 3. prvenstveno tekmo programa. v zadnjih 5 letih. Wayne je v zaključnih trenutkih 3. četrtine uspel za vedno napredovati, ko je Charley Wiggins zadel trojko, nato pa je sledila ukradena trojka Masona Blankenberga in podaja Tylerju Reynoldsu, ki je premagal brenčalo s polaganjem in povišal Eaglese na 46. -40.

Wayne bi zadnjo četrtino začel z nizom 5-0, da bi bil tekmo nedosegljiv.

Zmaga postavlja epsko igro za naslov proti prvi nosilki Batavii. Tako Wayne kot Batavia vstopata v petkovo nočno prvenstvo razreda B1 s 14-0. Ura napitnine je določena za 18:00 v Batavia HS.

#1 Batavia je premagala #4 Pal-Mac, 70-58, v zelo zabavni košarkarski tekmi. Izkazalo se je, da je 38 točk Batavijca Zacha Gilberta razlika v končani močni sezoni iz programa dečkov Pal-Mac Red Raiders. Za Palmyro-Macedon je mladinec Paul Goodness podrl pet trojk in dosegel 24 točk, drugošolec Ian Goodness pa je dosegel štiri trifekte in končal s 14 točkami.

Na strani deklet East Rochester Bombers predstavljajo Wayne County in napredujejo v prvenstvo razreda C1 z zmago nad Alexanderom s 63-34.

na vseh državnih sejemskih dogodkih 2015

Zmago ER je spodbudila še ena izjemna predstava starejše napadalke Zoe Zutes, ki je končala s trojnim dvojčkom IN v 2. četrtini zabeležila svojo 1000. točko v karieri. Zutesova končna statistična vrstica se glasi 22 točk, 12 skokov in 10 blokiranih strelov. Soigralka Samantha Lewis je dosegla 16 točk in zbrala 11 skokov, Lily Funk pa je dodala 12 točk.

Bomberji niso bili v finalu odseka od leta 1992 in želijo izkoristiti priložnost, ko se bodo v petek zvečer ob 19:00 pomerili z Avonom št. 2.

Poleg poraza Pal-Maca pri Batavii se je v polfinalnem krogu v sredo zvečer sezono končala še dva moštva Wayne-Finger Lakes. Št. 3 Honeoye Bulldogs so padli na #2 Wheatland-Chili, 65-46 na turnirju za dečke razreda D1. Poleg tega je #3 Dundee/Bradford izgubil proti #7 Yorku v polfinalu za dekleta razreda C2.

Polfinalni krog sekcije košarke se nadaljuje v četrtek zvečer z Marcusom Whitmanom, Lyonsom in H.A.C. fantje v akciji skupaj z dekleti Pal-Mac, Midlakes, Waterloo, Penn Yan in South Seneca.

Spodaj si oglejte posodobljene oklepaje in nocojšnji razpored sekcij in povezave v živo ...