Spominjanje zadnje prvenstvene ekipe Buffalo Bills

Buffalo Bills sta od vrnitve na Super Bowl oddaljeni dve zmagi.

Zdaj si nihče ne želi, da bi mu srce zlomilo še en spomin na štiri zaporedne poraze Buffala na Super Bowlu v 90. letih prejšnjega stoletja, zato ne gremo tja.

Predlogi zakona so trenutno tretja izbira v Stave na Super Bowl pri kvoti +550 in če sem odkrit, bo njihova pot do velike tekme skoraj zagotovo zahtevala zmago nad branilcem naslova Super Bowl Kansas City Chiefs na prvenstvu AFC.

v tem trenutku vip vstopnice

To pričara spomine na tekmo prvenstva AFL leta 1966 med istima ekipama na stadionu Buffalo's War Memorial, ki bi določila prvega predstavnika AFL, ki bo igral v Super Bowlu. Buffalo je igral za svoj tretji zaporedni naslov v AFL, a je Kansas City zmagal z rezultatom 31:7, tako da tudi ne gremo tja.

Namesto tega je današnja tema Bills iz leta 1965 - zadnja prvenstvena ekipa iz Buffala.

Nosilci vladajočih naslovov

Bills so bili leta 1964 močan klub. Buffalo je z 12-2 osvojil krono AFL East Division nad Boston Patriots z 10-3-1.

Novinec Pete Gogolak je dosegel 102 točki, pri čemer je strel iz igre dosegel z novo metodo, znano kot nogometni stil. Buffalova obramba je bila najbolj skopa proti teku v AFL.

Branilec naslova San Diego Chargers bi zagotovil nasprotovanje v igri za naslov AFL. Buffalo je zmagal na obeh srečanjih rednega dela s Chargersi s 30-3 in 27-24.

Dan se ni začel kot obetaven za račune. Chargersi so izvedli uvodni udarec in se podali na 80-metrsko vožnjo in prišli do vodstva s 7-0. Dva gola Gogolaka iz igre in niz Wray Carlton TD sta Buffalo v polovico prepeljala s 13-7.

Edini rezultat drugega polčasa je bil quarterback sneak TD Buffalovega Jacka Kempa.

zlati koral v zvezni državi New York

Obramba Billsa je napolnila polnilnike. Igro si zapomnimo po tistem, kar je bilo znano kot uspešnica, ki so jo slišali po vsem svetu. Presenetljiv spopad igralca Billsa Mikea Strattona je izsilil neuspeh Keitha Lincolna, ki je tekel Chargers, in pustil Lincolna na dan z zlomljenim rebrom.

Gilchrist je tekel na 122 jardov, Buffalo pa je objavil razsodbo 20-7 za prvi mestni naslov AFL.

Ponovitev se je zdela malo verjetna

Dolgoletni spor med Gilchristom in trenerjem Billsa Louom Sabanom je povzročil, da so Bills 24. februarja 1965 zamenjali Gilchrista v Denver Broncos za zadnjega branilca Billyja Joeja.

Brez njihovega najbolj produktivnega igralca misli o drugem prvenstvu niso bile v ospredju večine navijačev Billsa. Stvari so postale še bolj hude, ko so zaradi poškodb klub prikrajšale začetna primarna igralca Elberta Dubeniona in Glenna Bassa.

Kljub temu je Buffalo začel sezono s 4-0, preden je doma proti San Diegu utrpel udarec s 34-3. Kluba sta se ponovno srečala v San Diegu na zahvalni dan in se pomerila do izenačenja 20:20.

Kljub prekršku za pešce se je Buffalo zanašal na Gogolakov korak in trdno obrambo, da bi šel z 10-3-1 in zmagal v šibki vzhodni diviziji s petimi tekmami.

Kljub temu so se Bills odpravili v San Diego na repasaž v igri za naslov kot regresi s 6,5 točke. Kljub temu je bilo med igralci Buffala veliko motivacije. Kemp in linebacker Paul Maguire sta bila med petimi nekdanjimi Chargers na seznamu Billsov, ki jih je izrezal trener San Diega Sid Gillman.

in ti ne odpuščam

The dan bi bil prevladujoč avtorja Buffalo.

Kemp je vrgel TD pas proti tesnemu koncu Ernieja Warlicka, Butch Byrd pa je vrnil udarec v hišo in si priigral Bills prednost ob polčasu s 14-0. Gogolak je v drugem polčasu zadel tri zadetke iz igre, obramba Billsa pa ni nikoli dovolila, da bi Chargers pri zmagi s 23-0 prišli znotraj 24-jardne črte Buffala.

Z uvrstitvijo na Super Bowl je bila tekma zadnja, ko je sezono zaključila tekma prvenstva AFL. To je bil tudi zadnji naslov, ki si ga je prislužil Bills.

Buffalo je od takrat potrpežljivo čakal na novo krono.