Ogleviejev hattrick pošlje Amerks mimo Monsters

Andrew Oglevie je dosegel vse tri zadetke za svoj profesionalni hattrick na poti, da je Rochester Americans (13-3-2-2) popeljal do osupljive zmage s 3-2 nad Cleveland Monsters (11-9-1-1) v soboto zvečer pri Rocket Mortgage FieldHouse.

Z zmago so Amerkovi mesec november zaključili z nizom 10 tekem točk (8-0-1-1), hkrati pa so si prislužili 30 od možnih 40 točk v prvih 20 tekmovanjih v kampanji. Poleg tega je Rochester zbral točke na 15 od zadnjih 17 tekmovanj skupaj in v tem razponu dosegel 11-2-2-2.

Poleg Oglevieja, ki je zadel tri gole, so njegovi soigralci Brett Murray in Kevin Porter končala tudi z večtočkovnimi noči za Amerks, ki so se na lestvici severne divizije AHL povzpeli nazaj na eno točko prvega mesta. Tako Oglevie (7+3) kot Porter (2+7) sta svoj niz točk podaljšala na sedem tekem za Amerks, ki kažejo rekord 28-7-3-3 od začetka sezone 2011-12 znova Cleveland. Vratar Jonas Johansson (6-2-2) je svoj niz zmag podaljšal na štiri tekme, saj je dosegel 24 obramb, obenem pa je Rochesterju prislužil svojo najboljšo šesto zmago v sezoni v karieri.