Ithaca prinaša domov tretjo zaporedno Cortaca Jug z zmago na stadionu MetLife

Nogometna ekipa Ithaca College je premagala SUNY Cortland z 32:20 na 61. tekmi Cortaca Jug 16. novembra na stadionu MetLife v East Rutherfordu v New Jerseyju. Tekma je podrla rekord obiska nogometne tekme divizije III s 45.161 ljudmi. To je tretja zaporedna zmaga Bombersov v Cortaca Jugu.

V East Rutherfordu je bil sončen dan brez oblačka, a temperatura je bila mrzlih 41 stopinj. Stadion MetLife je bil poln oboževalcev vseh starosti, ki so nosili modro opremo Bomber ali Red Dragon rdeče. Jumbotroni so pokazali posnetke obeh ekip, ki so jih posneli študenti v zadnjih nekaj mesecih v pripravah na največjo nogometno tekmo divizije III v zgodovini.

Bomberji so v prvem polčasu obvladovali žogo in posedovali žogo za 21:33 možnega 30-minutnega polčasa. Zadeli so ob prvi posesti tekme z 80-metrskim pogonom. Višji quarterback Joe Germinerio je hitel za 1-yard touchdown, novinec Nick Bahamonde pa je dosegel dodatno točko in prinesel Bombrers vodstvo s 7:0, pri čemer je ostalo slabih devet minut do prve četrtine.

Cortlandu je uspelo zagotoviti dva prva padca na svoji prvi vožnji, toda starejši branilec Brett Segala je zgrešil udarec in ga je na liniji 40 jardov dosegel višji branilec Bombersov John Hadac. Vendar pa so ekipo South Hilla po okrevanju pestile enajstmetrovke in so bile potisnjene nazaj do črte 49 jardov. Potem ko je Germinerio na 3. in 27. nagnal za 11 jardov, je novinec Nick Bahamonde pri četrtem padcu poskusil z 48 jardov, a je prvič v vsej sezoni zadel, ko je strel zgrešil desno.