Yankees so premagali Blue Jays, medtem ko se niz katastrofalnih porazov nadaljuje

Pomislite na noč 27. avgusta, ko so bili Yankeesi v Oaklandu in svoj niz zmag razširili na 13 tekem. V tistem trenutku so bili Blue Jaysi 9 1/2 igre zaostajali za Yankeesi - kar je bilo zamegljeno. In končnica je bila skoraj dovolj blizu za okus.

Moj, kako so se stvari spremenile v dveh tednih.

Yankeesi so v četrtek izgubili šesto tekmo zapored v sezoni s 6-4, njihova prednost pred Blue Jays za drugo mesto Wild Card pa se zmanjša na polovico. Zapored šestih domačih porazov New Yorka je najdaljši v zgodovini sedanjega nogometnega parka (od leta 2009), poraz s štirimi tekmami na stadionu Yankee proti Blue Jays pa se je zgodil le enkrat (22. in 25. maj 2003).

V sedmi menjavi izenačene igre je Sal Romano dovolil Bou Bichetteju enim RBI z dvema izhodoma in to je naredilo razliko. Bichette je med serijo vstopil v noč brez zadetkov v 13 at-batih, a je v četrtek naredil največ škode pri Yankeesih.

To je vključevalo vodilni solo udarec proti Néstorju Cortesu Jr., eno od le dveh pomanjkljivosti na statistični liniji newyorškega začetnika. V resnici je Cortes dal Yankeesom točno tisto, kar so potrebovali: šest stabilnih menjav, da bi zagotovili urok za borzo, ki je delovala 11 od prejšnjih 18 menjav.

Toda spet se je pojavila tema nedavnih težav v New Yorku, žaljiva nesposobnost. Anthony Rizzo je poskrbel za večino napada z dvema zabojoma, vendar mu kasneje ni uspelo izkoristiti v situaciji z dvema na, brez izpada. Rizzo je zadel v izbiro igralca, Giancarlo Stanton pa je sledil z dvojno igro ob koncu menjave.