Yankeesi v zmagi nad Blue Jays v petih domačih tekmah

Yankeesom so uspeli le štiri zadetke proti asu Blue Jays Robbieju Rayu, vodilnemu kandidatu za nagrado Cy Young ameriške lige. Na njihovo srečo so vsi zapustili igrišče.

Aaron Judge je dvakrat zadel, medtem ko sta Anthony Rizzo in Gleyber Torres prav tako šla globoko proti Rayu, Brett Gardner pa je dodal strel z meka Blue Jays, ko so Yankeesi ustvarili dragoceno razdaljo v lovu Wild Card v ameriški ligi v četrtek zvečer in zbrali za 6-2. zmaga v Rogers Centru.

Čarobna številka New Yorka za zagotovitev mesta v končnici je zdaj dva. Yankees (91-68) so Blue Jaysom v seriji vzeli dva od treh, zdaj pa imajo dve tekmi prednosti pred Red Soxom (89-70) in Mariners (89-70) za prvo mesto Wild Card s tremi preostale igre. Boston je znova izgubil proti Baltimoru, medtem ko je Seattle v četrtek miroval. Toronto (88-71) je ena tekma od drugega mesta.

Sodnik je začel točkovanje s 455-metrskim udarcem v prvi menjavi in ​​dosegel redko obiskan tretji krov v takojšnjem osrednjem polju. Ray se je ustalil in upokojil 13 zaporednih Yankeejev. Rizzo je v šesti menjavi pretrgal niz, s čimer je začel svoj 250. Homer v karieri in izenačil igro.

Judge je sledil s 441-metrskim udarcem, kar je pomenilo njegovo šesto tekmo z več domačimi v letu in osmi čas, ko so Yanki šli zapored. Sledil je sprehod do Giancarla Stantona, Torres pa je lovil Raya z dvema zabojoma v levo polje, Torresovo deveto dolgo žogo v letu 2021.

Corey Kluber je začel za New York, pri čemer je Jayse omejil na dva niza in sedem zadetkov v 4 2/3 menjavah. Corey Dickerson je v drugi menjavi zadel za dvojno tekmo, Vladimir Guerrero Jr. pa je v peti zadel dvojko z vrha stene sredinskega igrišča in je vozil v zagonu.