Odbojkarica Victor je zmagala na državnem prvenstvu razreda AA 2021

Dekliška odbojkarska ekipa Victor Blue Devils lahko pošlje še en transparent na špirovce, v nedeljo zjutraj so Blue Devils osvojili naslov državnega prvaka razreda AA leta 2021 nad Massapequa s 3-1. Za Victorja je to njihova prva državna krona v odbojki za dekleta po letu 2009. To je njihov tretji državni naslov v skupni dekliški odbojki in prvi v razredu AA. Za ekipo zaključuje zgodbo o odrešitvi za starejše v ekipi, od katerih so bili mnogi v ekipi leta 2018, ko so Blue Devils prišli le na kratko.

Prvi niz tekme se je izkazal za razburljivega. Victor je zgodaj skočil na prednost v nizu, vendar se je Massapequa lahko obdržal in v nekem trenutku zaostal z 20-18. Z nekaj več doseženimi točkami so Chiefsi določili timeout, Victor pa je vodil s 23-21. Izkazalo se je, da je bila to jalova poteza, saj so Modri ​​vragi uspeli obdržati Massapequa na dosegu roke, da so dobili niz s 25-23. Drugi niz se je začel podobno kot prvi, pri čemer je Victor držal vodstvo 14-10, preden je izkoristil ves zagon v nizu, zmagal s 25-14 in skočil na hitro vodstvo 2-0.

Massapequa ne bi odšel tiho in Chiefsi bi potrebovali velik tretji niz, da bi ostali živi. Victor v tretjem nizu ni mogel dohajati Chiefovega tempa, Massapequa pa je skoraj zrcalil drugi niz na Blue Devils, ko je zmagal niz s 25-15 in znižal rezultat tekme na 2-1. Za Victorja bi bil četrti niz kritičen, saj bi Chiefsi imeli zagon iz tretjega niza. Napad Blue Devils je bil hiter in držali so nogo na plinu, da bi dali ton četrtega niza. Victor je prevzel vodstvo in ga zadržal izven dosega za Massapequa, saj so Chiefsi klicali timeout, pri čemer je Victor vodil s 17-12. To bi bila zadnja poteza za Chiefs, saj se je Victor umaknil in prevzel niz in tekmo 25-15.

zlati koral v zvezni državi New York

Zmaga Victorja s 3-1 zaključuje pravo sezono v knjigi zgodb za Blue Devils. Victor bo sezono končal z impresivnim rezultatom 45-1, vključno z 9-1 v ligaški igri, vključno s turnirji v celotni sezoni in po sezoni ter tekmami rednega dela sezone. Predvsem pa prvaki oddelka V razreda AA zdaj sezoni dodajajo najbolj impresiven naslov, prvake države New York.