Taijuan Walker implodira, Metsa je pometel Red Sox

Pred zadnjim porazom Metsov, porazom z 12-5 proti Red Soxu, ki je še eno tekmo zmanjšal njihovo izločilno številko, so Francisca Lindorja vprašali, koliko krivde bi moral prevzeti za razpad ekipe v drugem polčasu. Za trenutek se je ustavil, da bi razmislil o vprašanju, nato pa je odgovoril.

Veliko sem dal nase, je končno rekel Lindor. Ja, veliko sem dal nase.

Lindor še zdaleč ni edini razlog, zakaj ekipa Metsa, ki je bila na prvem mestu 90 zaporednih dni, zdaj že ta konec tedna strmi v izločitev iz posezonskih tekem. Sredina tekma je poudarila to dejstvo, v noči, ko je začetni Taijuan Walker napihnil svoj ERA v drugem polčasu na 7,74, medtem ko so Mets zagrešili več napak in druge napake. Toda Lindor razume svojo krivdo deloma zaradi lastne razočarajoče statistične linije in deloma zaradi pričakovanj, povezanih z njegovo pogodbo v vrednosti 341 milijonov dolarjev.

Počutil sem se, kot da imamo letos res dobro ekipo, je dejal Lindor. Zrušili smo se, še posebej pa nisem nastopal. Vem, če bi igral malo bolje, bi lahko zmagali še vsaj pet do sedem tekem, kar [pomeni], da bi se trenutno borili za prvo mesto.

Kot je, imajo Metsi 73-79 in jih čaka še 10 tekem, kar pomeni, da bodo morali zmagati vsaj osem, da bi se izognili svoji četrti porazni sezoni v zadnjih petih letih. Matematično bi Metsi lahko izločili že v soboto. Če se to ne bo zgodilo ta konec tedna, se bo to verjetno zgodilo naslednji teden na Citi Fieldu, zaradi česar bodo zadnje tri tekme New Yorka proti Bravesom na lestvici nesmiselne.