SKANEATELES SWEEP: Lakersi osvojijo krone razreda B v nogometnem oddelku III

Kadar koli lokalna srednješolska ekipa osvoji naslov v sekciji, to lahko praznuje in zaostaja celotno mesto. V tej nogometni sezoni bo praznovanje Skaneatelesa dvakrat lepše, kot sta tako dečki kot dekliške ekipe zmagali na turnirju razreda B v oddelku III.

Dekleta so začela zabavo prejšnji petek zvečer proti Clintonovi. Med ekipama je bila tesna tekma, prvi polčas pa je bil neodločen. Clinton je v drugem polčasu hitro skočil v vodstvo. Takrat so Lakersi prešli v napad, saj je Kathryn Morrissey z glavo poslala dolgo podajo Maeve McNeil v zadnji del mreže.

Ko je čas tekel, je šel tudi dež in igra se je nadaljevala. Prvih 10 minut podaljška je prišlo in minilo brez zadetkov, drugi pa se je zdelo, da ga čaka ista usoda, dokler Morrissey ni dosegla svojega drugega gola v noči za tri minute do konca. Zadnje tri minute so minile in Lakersi so si zagotovili krono deklet razreda B za odsek III.

V ponedeljek zvečer so bili fantje na vrsti, da bi videli, ali lahko domov prinesejo naslov razreda B. Tekma proti Cazenovii se je začela podobno kot igra deklet, a je imel Dan Ramsgard iz Skaneatelesa druge načrte. Ob 15-ih minutah prvega polčasa je dosegel uvodni gol na tekmi. V hitrem zaporedju je soigralec Owen Cheney dosegel drugi gol pri 17'.

Ob koncu polčasa so Lakersi vodili z 2:0 in to bi bilo vse, kar bi potrebovali, ko bi Skaneateles zaprli Cazenovio, da bi osvojili naslove razreda B za dečke v oddelku III. Skaneateles se v tem procesu zaporedoma v naslovih dečkov, zmagal v razredu B leta 2019, zadnjič, ko je Sekcija III organizirala turnir.

Medtem ko bo ekipa fantov igrala z ekipo, ki bo določena v podregionalni akciji, se bodo dekleta v torek zvečer ob 17. uri v Chittenangu pomerila s Shalmontom na svoji podregionalni tekmi.