Paine, Johnson je v soboto zvečer osvojil spremenjene funkcije v Canandaigui

Honeyoye Auto Parts in Wix Filters so predstavili sobotno nočno dirkalno akcijo na Canandaigui

Motorsports Park, ki je vseboval sestavo spremenjene funkcije od 22. julija, ko je požar transformatorja uničil sistem osvetlitve proge, zaradi česar je bil dogodek prestavljen.

V zadržani spremenjeni funkciji sta Mike O'Brien in James Maier pripeljala igrišče na zelenico za začetek tekmovanja v 35 krogih, pri čemer je O'Brien prevzel vodstvo. Gary Tomkins se je zgodaj uvrstil med najboljših pet in je v 4. krogu prehitel Lancea Dusetta, preden je Dusett upočasnil v 4. zavoju, kar je prineslo prvo previdnost. Matt Sheppard je ob ponovnem zagonu zasedel 6. mesto, vendar je dva kroga pozneje udaril v steno sprednjega dela in ga izločil iz tekmovanja. Alan Johnson je ob ponovnem zagonu uspel zasesti tretje mesto, nato pa je osvojil drugo mesto in lovil O'Briena ter se z njim boril več krogov. Johnsonu se je uspelo premakniti pod O'Brienom za vodstvo v treh krogih do konca in dosegel svojo tretjo zmago v sezoni nad O'Brienom, Justinom Haersom, Kylom Coffeyjem in Justinom Wrightom.

Redno načrtovani spremenjeni 35-lapper je videl, da je Steve Paine v nekaj krogih prišel v vodstvo, medtem ko sta se Matt Sheppard in Justin Haers prebijala skozi polje in se uvrstila na drugo in tretje mesto. Alan Johnson je po svoji vročinski dirki zamenjal avtomobile in začel v zadnjem delu igrišča ter se do polovice vztrajno prebil med prvih pet. Druga polovica filma je bila intenzivna bitka med Paineom in Sheppardom v prometu in zunaj njega, pri čemer je Sheppard večkrat risal celo s Paineom. Paine je vzdržal ponavljajoče se izzive in dosegel svojo drugo zmago v sezoni s Sheppardom, ki se je vrnil na cilj. Haers, Johnson in Justin Wright so se uvrstili med prvih pet.

Spremenjene kroge sta zmagala Steve Paine in Mike O'Brien.

V 25 krogih Sportsman je Matt Guererri izbruhnil pred igriščem in takoj pridobil popolno prednost, ko je Nick Guererri v 8. krogu prehitel Karla Comforta za drugo mesto. Tudi Kevin Ridley in Dave Marcuccilli sta se prebila skozi igrišče, skupaj z Rickyjem Newton, ki je imel težave v svoji vročini in je prihajal iz zadnjega dela igrišča. Rumena za upočasnjeni avtomobil Douga Smitha v 13. krogu je ponovno združila polje za ponovni zagon, po več krogih pa je Ridley pripeljal na drugo mesto. V zadnjih nekaj krogih je Ridley trdo delal, da bi poskusil ujeti Guererrija, a 'Gibbz' je bil kos nalogi in je dosegel svojo drugo zmago v letu 2017. Ridley je bil drugi, sledili so mu Marcuccilli, Nick Guererri in Newton.

Športni krogi sta zmagala Austyn Fugle in Kevin Ridley.

Na dirki z avtomobilom 305 Sprint je zmagal Darryl Ruggles.

V 15-krožnem filmu Street Stock je Parker Smith prevzel vodstvo, a je bil kmalu vpleten v bitko s štirimi avtomobili z Marcom Minutolom, Bobom Buonom in Adamom Depuyem. Noč vodje točke Depuya se je končala predčasno, ko je izgubil kolo v 4. krogu. Ob ponovnem zagonu je Minutolo prevzel vodstvo, a se je Smith zavrtel v notranjosti drugega zavoja. Buono je nato prevzel prvo mesto ob ponovnem zagonu, a Minutolo je nadaljeval z izzivi, ko je par dirkal drug ob drugem več krogov, pri čemer je Minuotolo ponovno prevzel vodstvo v notranjosti četrtega zavoja s tremi krogi do konca. Minutolo je Buono zadržal za dve dolžini avtomobila na cilju, Rick Crego, Dalton Martin in Brad Steinruck pa so zaokrožili prvih pet.

Na tekmovanjih Street Stock sta zmagala Bob Buono in Marc Minutolo.

Funkcija 305 Sprint 12 krogov je videla, da se je Darryl Ruggles v uvodnem krogu premaknil s četrtega na prvega, vendar ga je Dan Bennett povozil in ga prehitel v 6. krogu. Dva kroga pozneje je bil promet v krogu pred vodilnimi in je Bennetta držal gor , pri čemer je Ruggles naredil neverjetno potezo štirih širin in prevzel vodstvo. Ruggles se je umaknil in zmagal, sledili so mu Bennett, Tim Smith, Dan Craun in Erick Kurtz.

Danny Kerrick je bil zmagovalec mladinskega demo derbija.

Dirkanje se nadaljuje v Canandaigua Motorsports Parku naslednjo soboto zvečer z redno oddajo za Modifieds, Sportsman, 305 Sprints in Street Stocks. Za podrobnosti obiščite www.canandaiguamotorsportspark.com.

POVZETEK DIRKE
AVTO DELI HONEYOYE/FILTRI WIX NOČ
MOTOŠPORTNI PARK CANANDAIGUA-12. AVGUSTA 2017

SPREMENJENA FUNKCIJA (V TRAJANJU OD 22. julija)
STEVE PAINE, Matt Sheppard, Justin Haers, Alan Johnson, Justin Wright, Gary Tomkins, Gil Tegg Jr, Derrick Posiadlo, Kyle Coffey, Mike O'Brien, James Maier, James Sweeting, Rick Richner, Lance Dusett, Dave Allen, Greg Birosh , Eldon Payne, Kaitlyn Pashina, Adam Ellis.

SPREMENJENA LASTNOST
ALAN JOHNSON, Mike O'Brien, Justin Haers, Kyle Coffey, Justin Wright, Steve Paine, Derrick Podsiadlo, Dave Allen, Gil Tegg Jr, Rick Richner, Greg Birosh, James Maier, Gary Tomkins, Kaitlyn Pashina, Payne Ellis, Eldon , Matt Sheppard, Lance Dusett.

ŠPORTNIK ZNAČILNOST
MATT GUERERRI, Kevin Ridley, Dave Marcuccilli, Nick Guererri, Ricky newton, Paul Guererri, Karl Comfort, Anthony Kimble, Kane Bristol, Joe Cook, Adam Ashcroft, Tim Baker, Austyn Fugle, Troy Sparing, JT Sparing, Brett Baldwin, Doug .

305 ZNAČILNOST SPRINT
DARRYL RUGGLES, Dan Bennett, Tim Smith, Dan Craun, Erick Kurtz, Tom Fletcher, Bobby Gardner, Jason Whipple.

LASTNOST ULIČNE ZALOGE
MARC MINUTOLO, Bob Buono, Rick Crego, Dalton Martin, Brad Steinruck, Steve Pesarek, Adam Depuy.