ZBOGOVO OD PRAVICE: Lyonski superzvezdnik je na zadnji tekmi dosegel 44 točk, ko je C.G. Finney je Lions izrinil iz posezonske sezone

Potem ko je v petek zvečer na Blue Cross Areni osvojil 19. naslov svoje šole, so Justice Smith in njegovi soigralci svojo pozornost usmerili na tek na državnem naslovu. Njihova prva ovira bi bil obračun s težkim C.G. Ekipa Finney, prvaki oddelka V razreda C1, v srednji šoli Newark v ponedeljek zvečer.

Pred nabito polno telovadnico si je Lyons senior izmenjal udarce s C.G. Finney starejši izstopajoči Keegan Ocorr in fenomen 8. razreda Markus Robinson. Na koncu je bil C.G. Finney Falcons in glavni trener Joe Marchand, ki bi dosegel zmago z 92:88 in se pomeril s Cal-Mum v tekmi razreda C v sredo zvečer v Areni Blue Cross.

rezultat yankees otvoritvenega dne 2016

Lyons je skočil na zgodnje vodstvo z 12-5 za dvema trojkama v prvi četrtini starejšega Davida Weaverja, toda Finney se je vrnil in po prvi tretjini prevzel vodstvo z 21-19.

Ob polčasu bi prednost povečali na 43-39 za 17 točkami v prvem polčasu tako Markusa Robinsona kot starejšega Finneyja Caleba Angera, ki sta zakopala 5 trojk.

smešne potegavščine so šle narobe smrt

Finney bi v drugem polčasu prednost podaljšal na kar 11 točk. Lyons bi zmanjšal zaostanek na 1 točko, vendar je Finney odgovoril z Ocorrjem in Robinsonom, da bi povečal razliko na 8. Ocorr bi v zadnji četrtini šel s črte prostih metov s 6-8, da bi zapečatil zmago in se približal kariero enega največjih vseh časov, ki je kdaj nosil uniformo Lyona.

Justice Smith bi končal s 44 točkami in končal kariero le 11 točk manj od 2000. David Weaver je na zadnji tekmi za Lions dosegel 18 točk ob 4 trojkah. Drugošolec Horace Betts IV je končal z 9, mladinec Benji Kemp je dosegel 8, starejši Aaron Romero pa 4 točke. Drugošolec Justin Smith je imel 2 točki nizki v sezoni.

Pri Falconsih je Keegan Ocorr dosegel 36 točk, 27 v drugem polčasu, osmošolec Markus Robinson pa 29. Caleb Anger je dosegel 24 točk ob 6 trojkah, preden je na koncu tekme prekrižal. Edina druga Falconsa, ki sta zadela, sta bila Josh Taylor, ki je dosegel 2 točki, in Xavier Smith, ki je zadel en prosti met.

Za glavnega trenerja Deana Schotta II in njegove Lionse so sezono končali kot prvaki oddelka V razreda C2 s skupnim rezultatom 21-3.