Dennis Colligan je zmagal na CNY PGA Professional Championship 2017

Dennis Colligan iz golf kluba Cazenovia je z dvema udarcema premagal štirikratnega prvaka Kevina Savagea in 22. avgusta ponovil kot prvak osrednje newyorške sekcije PGA v golf klubu Shenendoah v igralnici Turning Stone Resort Casino. 55. letni turnir so predstavili Club Car, Mercedes-Benz in Omega.

Colligan se je držal prednosti z enim udarcem in je na zadnji luknji izpraznil 30-metrski udarec za orla in osvojil svojo drugo zaporedno in tretjo skupno krono v sekciji proti Savažu iz Timber Banksa, ki je končal s ptičkom na 18.

imam stare znamke brez cene

Vedel sem, če bi se lahko vsaj približal, bo moral Kevin dati svoje za izenačenje, je dejal Colligan. Na srečo sem imel pravo hitrost in pravo vrvico in jo dal v skodelico.

Colligan, vodilni v prvem krogu, je v zadnjem krogu zbral 1-under-par 71, nato pa 4-under-68 v prvem krogu. Turnir je končal pri 5-pod 139 in zaslužil 3.500 $ za prvega. To je Colliganovo drugo glavno tekmovanje v letu, saj je maja zmagal na golf Maxu/Golf Pride Central New York Open.

Imamo štiri glavne tekme in poskušam se pripraviti na te štiri, so moj cilj skozi vse poletje, je dejal Colligan, ki praznuje svojo 20. sezono pri Cazenovia GC. Z delom in poukom ter ženo in otroki je težko. Toda po njihovi zaslugi lahko grem ven in igram ob nedeljah. Tudi mojim članom, ki me zelo podpirajo.

Savage je v zavoju potegnil celo s Colliganom, nato pa je prevzel vodstvo z enim udarcem s ptičkom na 10. Toda nepredvidljiv veter na zadnjih šestih luknjah je obema igralcema golfa povzročil težave. Colligan je na 15. številki za vedno prevzel vodstvo z izenačenjem, potem ko je Savage dvojno zadel luknjo.

Veter je šel v vse smeri, je dejal Savage. Nikoli ni ostalo v isti smeri. Začel sem zadeti nekaj slabih strelov in plačal ceno.

kako vlagati v tovornjake brez vožnje

Ko smo prišli do zadnje devetke, je veter tukaj začel precej dobro pihati in je postalo težje, je dejal Colligan, ki je zmagal leta 2016 na Seven Oaksu in 2010 na Shenendoahu. Moral sem ga zmleti, bila je bitka.

Čeprav je Savage v bitki nekdanjih prvakov primanjkoval, si je od 17. do 20. junija pri Bayonet Black Horseu v Seaside California prislužil uvrstitev na PGA Professional Championship 2018. Savage, štirikratni prvak v sekciji (’95, ’04, ’14 & ’15) je s svojim drugim mestom zaslužil 2.725 $.

Poleg Colligana in Savage sta se na 51. letno državno prvenstvo uvrstila tudi Mark Tucker iz podeželskega kluba Cazenovia (2-pod 142) in Rick Bronson (1-pod 143).

ali se pojavi še kakšna spodbuda

Prvak iz leta 2011 Tucker, ki je 14. avgusta zmagal na turnirju Emmett Kelly Masters, je v zadnjem krogu streljal s 4 pod 68 in se uvrstil na tretje mesto in zaslužil 2.300 $ za tretje.

Bronson (Bronson Aerifying) je za četrtega unovčil 2.000 $. Julija je osvojil prvenstvo CNY PGA za seniorje.

Letošnji nadomestni so Michelle Murphy iz podeželskega kluba Oswego, Eric Manning iz podeželskega kluba Cortland in jahta Lake Shore ter Nick Serafino iz podeželskega kluba.