Cornell pade proti neporaženemu Princetonu, 34-16

negativni učinki zelenega malajskega kratoma

Princeton je dosegel zadetek ob prvih petih posesti in dovolil močan naliv v drugem polčasu, ki je ohranil vodstvo, saj so 15. uvrščeni Tigers ostali nepremagani z zmago nad Cornellom s 34-16 v petek zvečer na Schoellkopf Fieldu. Big Red je s porazom padel na 1-6 (0-4 Ivy).

Ocena škatle

Princeton je vodil z 21-0 manj kot minuto v drugi četrtini, pri čemer je izkoristil izgubljeno veliko rdečo potezo in prestrezanje, da je postavil dva dotika na tablo. Veliki rdeči so premagali Tigre s 357-328 v tekmi, ki je bila predvajana na nacionalni televiziji na ESPNU in je bila ves čas močno prizadeta zaradi močnega dežja, predvsem pa v drugem polčasu.

Soočen s trdo obrambo Tigerja in vremenom je Cornell hitel za 80 jardov skupno in z dvema dotikoma podal za 276 več. Princeton je s hitrim dotikom prekinil niz 11 zaporednih iger Big Red, kar je najdaljši razpon v več kot četrt stoletja.

Richie Kenney je izvedel 20 od 40 podaj za 257 jardov in dotik, Jameson Wang pa je tekel 12-krat na 51 jardov in vrgel za rezultat. Thomas Glover je objavil svojo tretjo tekmo na 100 jardov v sezoni z osmimi ulovi za 133 jardov in udarcem z 28 jardov v drugem polčasu, Alex Kuzy pa je dodal pet sprejemov za 65 jardov in 19 jardov.

Obramba je omejila Tigrove na 137 jardov hitenja pri zajetnih 47 nosilcih, manj kot tri jarde na hitenje. Jake Stebbins je bil posadka za razbijanje enega človeka, ki je dosegel 13 spopadov s tremi za izgubo, dvema žrebama, prisilnim fumblem in quarterbackom, ki je hitel, da bi pospešil napor. Big Redu so pomagale posebne ekipe, pri čemer je Koby Kiefer v povprečju dosegel 42,5 jarda na štirih udarcih z dvema podrtima znotraj 20, Scott Lees pa je vse tri začetne udarce izvedel skozi končno cono za touchbacke skupaj s 36 jardi iz igre.

Niko Vangarelli je v rdeči coni Princetona dosegel dva dotika v samo treh prenosih, medtem ko je bil Cole Smith učinkovit pri quarterbacku s 15-od-22 podajami za 191 jardov in 10-jardom za gol Carsonu Bobu. Dylan Classi je ujel štiri od teh podaj za 9 jardov, vključno s sprejemom 67 jardov, ki je postavil drugi Vangarellijev rezultat. Colin Eaddy je zmlel 63 jardov na 16 prenašanjah po tleh.

James Johnson je naredil 10 spopadov, Jeremiah Tyler pa je pet postankov z razpadom podaje in vrnil 36 jardov na 36 jardov za dotik, ki je spremenil igro v prvi četrtini. Jeffrey Sexton je v drugi četrtini povezal par zadetkov iz igre, udarec z 32 in 39 metrov.