BREMER: Syracuse pošlje pet starejših v slogu

Več kot pet let in štiri mesece je minilo, odkar je DaJuan Coleman sedel pred tremi trofejami državnega prvenstva na srednji šoli Jamesville-DeWitt in napovedal, da se bo odločil igrati košarko v Syracuse namesto Kentuckyja in zvezne države Ohio. Pred manj kot sedmimi meseci je Andrew White III na Twitterju šele tretjič v treh mesecih objavil, da prehaja v SU.

Pred dvema mesecema je John Gillon dosegel 43 točk pri 13 strelih in popeljal oranžne do zmage po podaljšku na gostovanju pri NC State. Doyin Akintobi-Adeyeye je izvedel, da se je v moštvo vključil kot sprehajalec v drugem letniku, in izvedel, da je dobil štipendijo pred svojo sezono. Bilo je lanskega januarja, ko je Tyler Roberson na stadionu Cameron Indoor dosegel 20 skokov v redni zmagi ekipe. V mrzlem sobotnem popoldnevu je teh pet starejših igralo verjetno zadnjo tekmo v Carrier Domeu. Vseh pet se je ekipi pridružilo ob različnih časih in pustilo svoj pečat v programu.

Medtem ko je 30.448 navijačev preživelo popoldne, ko je Syracuse prevladovalo v finalu rednega dela sezone in premagalo Georgia Tech z 90-61, je vsak od petih starejših končal na visoki točki. Coleman in Roberson sta letos prišli do dveh najtežjih situacij, potem ko sta igrišče videla veliko manj kot v prejšnji sezoni.

Ko je Coleman prispel v kampus, je bil g. košarkarske zveze New York, 14. potencialni kandidat za ESPN v državi in ​​je imel oceno 97 od 100 pri skavtu. Pričakovanja so bila za lokalnega talenta takoj visoka, a zaradi težkih poškodb zaradi poškodbe je v karieri zamudil daljša obdobja. Potem ko je zaradi operacije kolena izpustil celotno mladinsko sezono, se je vrnil v zadnji letnik in igral 17 minut na tekmo. V tej sezoni pa so se vrnile mučne poškodbe, zaradi katerih je bil večino leta izključen iz rotacije. Ko se je sobotna tekma končala, so v Dome izbruhnili vzpevi We Want Coleman. Ob 3:02 v drugem polčasu je DaJuan ob bučnih ovacijah vstopil v igro in izigral zadnje minute. Kot je večkrat povedal Jim Boeheim, in spet po tej tekmi, je malo močnejših in bolj zagnanih kot je bil Coleman v celotni karieri za SU.

Kar se tiče Tylerja Robersona, vzponi in padci niso bili nič novega za Union, ki je rojen v New Jerseyju. Čeprav je eden najboljših odbojnikov v zadnjem spominu, mu dolga dela v pasji unici Jima Boeheima niso bila neznana. Med mlajšim letom je opazil, da se mu je minutaža zmanjšala pozneje v redni sezoni, pred številnimi senzacionalnimi napori v igri po sezoni. Roberson je znan po svojih obrambnih prizadevanjih in porušitvi desk, vedno je naredil veliko stvari, ki niso prikazane v statističnem listu. Ne glede na to, ali gre v obrambi z vzravnanimi rokami, z nagibom žoge za ofenzivni odboj ali zabijanjem nazaj, da se publika napolni z energijo, je Roberson v času svojega časa na hribu imel veliko sprememb v igri. Njegov sobotni dan je vključeval bučen aplavz za slovesnost, pa tudi velik udarec v barvo. Tudi vedno energični mojster praznovanj na klopi, Doyin Akintobi-Adeyeye, je imel veliko velikih črk. Doyin je v zadnjih minutah slavil dan seniorjev z vedrom.

Prejemanje več prestopov diplomantov je precej neznano ozemlje, ko gre za košarko v Sirakuzi. Vendar se je odločitev za Andrew White III in John Gillon III zagotovo izplačala. Skozi njegovo celotno sezono so bili navijači Orange tako navdušeni, da bi dobili v Andrew White III, prav to, kar so dobili, visoko število strelcev. Beli je letos za oranžne dosegel 20 plus točk na sedmih zaporednih tekmah in je najboljši strelec ekipe. Bele dosledne zmožnosti točkovanja so se povečale, kar je doseglo vrhunec v sobotni eksploziji 40 točk.

Malo je igralcev, ki si jih bodo navijači Syracuse za eno sezono zapomnili bolj kot John Gillon. Premajhni igralec je nosil breme, da je premagal NC State, in seveda je njegov udarec premagal Dukea ob brenčanju. Leto je začel kot šesti mož, prevzel je vajeti igralca Franka Howarda in se razvil v ofenzivnega katalizatorja. Potem ko je na višji dan objavil dvojni dvojček, je Jim Boeheim dejal, da si želi, da bi se Gillon vrnil še eno leto, in rekel, da bi bil igralec vse lige.

Čeprav ima pet starejših iz Syracuse različne zgodbe, njihovega vpliva na program ni mogoče podcenjevati. Ne glede na to, kaj se bo v posezonski igri dogajalo do konca leta, bodo spomini, ki jih je ta peterica ustvarila za navijače v času svojega časa v 315, vedno ostali.

Keith Bremer je leta 2015 diplomiral na srednji šoli Newark in trenutno obiskuje univerzo Syracuse in sodeluje pri FingerLakes1.com. Komentarje in povratne informacije o tem članku lahko objavite spodaj ali jih usmerite na Keitha na [email protected]