Amerks so najboljši Phantomi v streljanju

Napadalca novincev Jack Quinn in JJ Peterka sta v svojem prvem streljanju v sezoni zaslepila in popeljala Rochester Americans (8-5-0-0) do zmage s 5-4 nad Lehigh Valley Phantoms (3-8-3-1) Petek v The Blue Cross Areni.

Z zmago so Amerki zmagali na osmih od zadnjih 12 tekem, od tega štiri na domačem ledu. Rochester se ponaša z rekordom 3-0-1-0 proti Lehigh Valleyju v zadnjih petih letih v Flower Cityju, hkrati pa je zaslužil vsaj eno točko na šestih od zadnjih osmih tekem proti Phantomsom od 30. decembra 2016, tj. 4-2-1-1 v tem razponu. V vsakem od osmih tekmovanj v tem odseku je zmagovalna ekipa dosegla najmanj tri zadetke.

Napadalec Brett Murray je dosegel svoj četrti in peti gol na zadnjih petih tekmah, medtem ko sta Peterka in Linus Weissbach dosegla svoje štiri v skupni akciji. Oskari Laaksonen, Ethan Prow, Sean Malone, Mattias Samelsson, Josh Teves in Quinn so vpisali po eno asistenco.

Vratar Michael Houser je prvič začel v AHL v tej sezoni in sedmi po koncu sezone 2016-17. Večer je končal z 28 obrambami poleg dveh, s katerimi se je soočil v streljanju in si prislužil zmago.

Vodilni dobitnik točk Phantoms Morgan Frost je dosegel tri točke v sezoni (1+2), medtem ko so Garrett Wilson, Connor Bunnaman in Gerry Mayhew vsi zadeli v porazu v streljanju. Nocojšnji poraz izven predpisa je bil četrti za Lehigh Valley v tej sezoni, a prvi na tekmovanju v spretnostih.

Netminder Felix Sandstrom (3-5-3) je nastopil v svojem 12. nastopu na lestvici, ki je vodilni v ligi, in kljub 20 obrambam, vključno z eno v streljanju, je utrpel poraz.

Rochester, ki je v tretji tretjini dosegel par golov in izbrisal zaostanek enega gola, je Phantoms izenačil na 4-4 pri 1:27, ki je ostalo v tekmi, da bi izsilili podaljške. Na tekmi Lehigh Valley je izenačil Sandstrom, medtem ko so ekipe imele ob strani štiri drsalce.

Med dodatnim okvirjem so Amerks imeli plošč večino uvodnih treh minut, preden so bili žvižgani zaradi prekrška pri vkrcanju pri 2:05 za igro.

Ob naslednji igri moči so Phantomi zadržali pak v napadalnem območju skoraj vso enajstmetrovko. Obrambniki Casey Fitzgerald, Samuelsson, Teves in Prow skupaj z napadalcema Michaelom Merschom in Markom Jankowskim niso dovolili strela, da bi igro potisnili v streljanje.

Quinn je začel tekmovanje v spretnostih, ko je z bleščečo potezo dal Rochesterju zgodnje vodstvo z 1-0, preden je Houser zanikal Mayhewa in Frosta. V tretjem krogu je Peterka zapečatil zmago v streljanju, ko je premagal Sandstroma na strani blokerja.

Rochester je prvo tretjino začel z dvema goloma prednosti, saj sta Murray in Weissbach zadela 5:17 narazen in domači ekipi pri 7:34 povedel z 2:0. Lehigh Valley pa je odgovoril s tremi zaporednimi izračuni in v zadnjih 20 minutah regulacije prevzel vodstvo s 3-2, vključno z dvema goloma v razmiku 12 sekund.

V tretji tretjini pa so Amerki, ki so preobrnili scenarij iz druge tretjine, ko so bili preseženi z 19-4, omejili fantome na samo tri strele, preden sta Murray in Peterka ponovno prevzela vodstvo Rochesterja s 4-3.

Pozno v tretji je Mayhew izsilil podaljšek, preden sta Quinn in Peterka med streljanjem zapečatila zmago.

POUDARKI IGRE:

Amerks v soboto, 20. novembra, v Adirondack Bank Centru začnejo niz dveh tekem proti neporaženim Utica Comets. Ura tekme je predvidena za 19.00. začetek in bo v živo na The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester in AHLTV.