Amerks je premagal Bears s 7-3

Rochester Americans (10-6-0-0) so v petek zvečer povedli s 4-0 in se nikoli niso ozrli na svojo pot do 7-3 udarcev Hershey Bears (8-6-2-1) v petek zvečer v bitka temeljnih franšiz Ameriške hokejske lige v Areni Blue Cross.

Amerkovi so izbruhnili za sezono visoko štiri gole v igri in šest različnih igralcev je zabeležilo več točk. Tekma je bila 461. srečanje vseh časov med obema najstarejšima ekipama AHL in prvo v Rochestru od 23. oktobra 2019. Z zmago je Rochester, ki je skupno zmagal na 10 od zadnjih 15 tekem, prislužil vsaj eno točko v šest od zadnjih 11 iger z Medvedi sega v kampanjo 2016-17, pri čemer gre v tem obdobju 5-5-1-0.

Jack Quinn in Mark Jankowski sta dosegla vsak gol in dve podaji, Peyton Krebs pa je končal s tremi asistencami. Michael Mersch (2+0), Ethan Prow (0+2) in JJ Peterka (0+2) so vsi zabeležili igro za več točk. Zadetek so zaključili Mason Jobst, Sean Malone in Ryan MacInnis z enim golom. Oskari Laakonen in Josh Teves sta si prislužila asistenco.

Vratar Ukko-Pekka Luukkonen (6-6-0) je dosegel osmi nastop na zadnjih devetih tekmah in 12. skupno. Finski čuvaj mreže se je soočil s 40 streli, od tega 27 v zadnjih 40 minutah igre in dosegel svojo šesto zmago v sezoni. Luukkonen je izenačen na šestem mestu v ligi AHL po zmagah, medtem ko je četrti po odigranih minutah (685) in odigranih tekmah (12).

Z nočjo z dvema asistencama je Joe Snively prehitel napad medvedov, medtem ko so Mason Morelli, Garrett Pilon in Kody Clark vsi prižgali luč. Od začetka novembra je Snively dosegel sedem golov in sedem podaj za 14 točk, hkrati pa je v tem obdobju ustvaril tri igre za tri točke in pet zadetkov za več točk.

V uvodnem okviru sta oba kluba združila 52 enajstmetrovk in Amerks je povedel s 3:0. Dva Rochesterjeva sta prišla zaradi prednosti človeka, druga pa v naslednjih sekundah po močni igri.

Mersch je dosegel dva od treh golov na svoji drugi tekmi z več goli v sezoni. To je bilo njegovo prvič, da je zadel dvakrat v istem obdobju od 24. marca 2017 kot član Ontario Reign. Kapetan ekipe Amerks je v zadnjih 14 tekmah dosegel 16 točk (9+7) in pet točk z več točkami in se tako prebil na drugo mesto v ekipi.

Rochester je svojo prednost povišal na štiri pri 16:09 v drugi tretjini, ko je Malone zadel Peterka in Tevesa.

Hershey je izbrisal ničlo na semaforju v zadnjih 30 sekundah okvirja, ko sta Clark in Snively dirkala v dvoboju 2 na 1.

V prvih osmih minutah zadnje kitice so medvedi dodali par golov v razmiku manj kot minuto, da bi preprečili rezultat Jobsta power-play pri 4:09.

nagradne igre z zlatim zmajem dodajo denar

Potem ko je Hershey prinesel rezultat na 5-3, je Rochester odgovoril z naslednjima dvema goloma in s tem postavil igro izven dosega, saj sta Quinn in Jankowski zabeležila 10. oziroma četrti gol v sezoni.

POUDARKI IGRE:

Amerks zaključijo teden treh tekem, ko se v soboto, 26. novembra, odpravijo na prvo potovanje v sezoni na Upstate Medical University, kjer se bodo pomerili s Syracuse Crunch. Ob 19.00 Tekmovanje bo drugo od 12 načrtovanih dvobojev med obema tekmecema Severne divizije, vse dogajanje pa bo v živo na The Sports Leader 95.7 FM/950 AM ESPN Rochester in AHLTV.