Vse najnovejše novice o dirkah Formule 1

Dirke formule 1 so bile vedno eden najbolj neverjetnih športnih dogodkov, ki si jih lahko ogledate tako na kopnem kot zunaj njega. Ker pandemija še vedno divja in ljubitelji formule 1 težko sledijo dirkam športnih avtomobilov, ki potekajo v zankah, je ta članek, pripravljen v sodelovanju z liontips.com , vam bo v razdelku z najnovejšimi novicami o dirkah Formule 1 prinesel vse, kar morate vedeti. Ne samo to, pomaknite se navzdol in preberite, kako je Formula 1 Racing postala to, kar je, in kakšno zgodovino vsebuje v svojih kolesih. Zaradi vseh teh informacij v zabavnem paketu je ta članek eden najboljših ne samo za ljubitelje dirk formule 1, ampak tudi za vse tiste športne navdušence, ki se šele pripravljajo na začetek svoje dirkalne poti v formuli 1.

Zgodovina dirk formule 1

Dirkanje formule 1 se je začelo v dvajsetih ali tridesetih letih prejšnjega stoletja, ko je avtomobilska dirkalna industrija dobila velik zagon z uvedbo in kasnejšo priljubljenostjo evropskega prvenstva za veliko nagrado. Toda poklicna ustanovitev se je začela šele leta 1946, ko je Fédération Internationale de l’Automobile (FIA) dejansko skrbno skrbela za standardiziran sklop pravil ali zakonov, ki jih je začelo Svetovno prvenstvo voznikov leta 1950.

Razvoj tehničnih smernic je pripeljal do oblikovanja množice različnih dirk motornih dirk po vsem svetu. Svetovno prvenstvo je bilo standardno, temu pa so sledila tudi druga avtomobilska prvenstva, kot je serija državnih tekmovanj v Južni Afriki in Združenem kraljestvu v 60. in 70. letih prejšnjega stoletja. Vendar pa je bila zadnja državna ali celo neprvenstvena motošportna prireditev izvedena leta 1983 zaradi velikega povpraševanja po denarju, ki bi ga sponzorji s težavo sploh lahko pokrili.

Po več spremembah v avtomobilih in strojih v preteklih letih je Formula One Racing trenutno, od leta 2014 naprej, vstopil v drugo sejo s turbopolnilnikom, pri čemer so vsi avtomobili različica 1,6-litrskega hibridnega pogonskega agregata V6 s turbopolnilnikom.

Najnovejše novice o dirkah formule 1 z vsega sveta

Najnovejše novice o dirkah formule 1 prihajajo vse iz Rusije. V soboto, 25. septembra 2021, je bilo dirkališče Soči v Rusiji skoraj potopljeno z močnim nalivom, ki je namočil vso Rusijo in državo spremenil v velikansko lužo. Ta naravna katastrofa je prinesla tudi katastrofalne posledice za rusko ekipo Formule 1 Racing, ki bo v tej sezoni nastopila na VN. Sobotni trening naj bi bil zadnji oziroma zadnji pred odhodom ruske ekipe Formule 1 Racing v kvalifikacije. Direktorju dirke Michaelu Masiju je bilo zlomljeno srce, ker je vreme motilo in nato popolnoma odpovedalo 15. krog kvalifikacij, ki je bil najpomembnejša prioriteta za rusko ekipo Formule 1 Racing.

VN Rusije je bila vedno znova prestavljena zaradi dežja, zaradi česar so oblasti skoraj nemogoče izvedle kakršno koli dirko formule 3 ali šprintersko dirko formule 2 od petka zvečer dalje. Prednost bi lahko bila dirka, toda oblaki in plohe so celotno območje spremenili v ogromno vodno telo in sonce je vsak večer ugasnilo pred določeno uri.

Kar zadeva zmage na VN ruske Formule 1, je Mercedes prevladoval na stezi (v resnici to počnejo že od leta 2014) na petkovi prosti vadbi, Finn Valtteri Bottas je bil daleč pred sedemkratnim prvakom Grand Prix, Lewis Hamilton. Max Verstappen iz Red Bulla ima 5 točk prednosti pred Lewisom Hamiltonom, a bo Nizozemec z uvedbo novega motorja začel zadaj, tako da ima Hamilton letos v Sočiju v Rusiji še veliko možnosti, da svojo kariero pripelje do skupaj neverjetnih 100 zmag.

Zaključek

Formula 1 Racing je bila vedno priljubljena, zlasti med vsemi avtomobilskimi navdušenci, saj ne predstavlja le najboljših motornih športnih avtomobilov za vse ljubitelje avtomobilov, ki jih lahko gledajo, ampak vam daje končno priložnost, da si predstavljate, da ste tam, kjer sedite. na sovoznikovem ali morda celo na voznikovem sedežu, ko zapenjate vijugaste zanke na dirkališču, da najdete pot do ciljne črte, kjer vam podelijo nagrado Grand Prix vseh časov.