Syracuse Mets je dokončal dvoglavi pomet doline Lehigh

Syracuse Mets je v soboto zvečer dvoboj premagal Lehigh Valley IronPigs z zmago na prvi tekmi s 3:0 in na drugi tekmi s 13:6. Notranji igralec Syracuse David Thompson je med obema tekmama združil dvojno, trojno, domačo vožnjo in pet RBI.

V prvi tekmi je Syracuse (42-62-1) povedla na vrhu četrte menjave. Wilfredo Tovar je povedel z enim samim. Sledil je Thompson z dvema tekoma doma, s katerim so Metsi povedli z 2:0. Domači tek je bil Thompsonov tretji domači domači dvoboj v petih tekmah.

Metsi so prednost še povečali v petem. David Rodriguez je okvir začel z dvojno in se premaknil na tretjo bazo na podlagi Adama Ollerja na drugo bazo. Dva udarca pozneje, z dvema izhodoma, je Tovar izpostavil in zadel Rodrigueza in tako prinesel prednost Metsom s 3:0.

Lehigh Valleyja (47-58) je ugnal začetni metalec Syracuse Adam Oller. 26-letnik je v bejzbolu s tremi zadetimi igral šestkrat brez rezultatov, hkrati pa je dovolil le en sprehod in zadel pet udarcev. Oller je v svojih prvih štirih štartih Triple-A dovolil le eno zasluženo serijo v 23 menjavah z 0,39 ERA. Razbremenilec Metsa Stephen Nogosek je v soboto prestavil nalogo za rehabilitacijo v glavni ligi v Sirakuzo in v prvi tekmi dvoboja s 3:0 zagotovil zmago v Sirakuzah v deveti menjavi brez zadetkov.

V drugi igri je Syracuse dosegla prvo vožnjo s tremi udarci v igro. Z enim ven na vrhu prve menjave je Tovar delal sprehod. Sledil je Thompson s trojko, ki je doma Tovarju prinesla vodstvo z 1:0.

Metsi so igro odprli na vrhu tretjine. Mark Payton je izenačil, Tovar pa je podvojil, tako da je tekače postavil na drugo in tretjo bazo za začetek menjave. Thompson je nato podvojil, da bi dosegel tako Payton kot Tovar, da bi dosegel rezultat 3-0. Sledil je Khalil Lee z enim samim golom Thompsona za prednost Mets s 4-0. Cheslor Cuthbert je dodal prednost z dvema vožnjama na domačem terenu čez zid levega igrišča, s čimer je Syracuse povedel s 6:0. Metsi so v menjavi napolnili baze s sprehodom Wagnerja Lagrangea, dvojnim Orlandom Calixtejem in udarcem Joseja Coline po igrici. Dva udarca pozneje, z enim izpadom, je Lagrange zadel na podlagi Paytona za prvega in sklenil sedemkratno menjavo za Syracuse za prednost 7-0.

preverite dražljaje preverite ir

Lehigh Valley se je močno odzval na dnu tretjine. Podvojitev, hoja in napaka so naložili baze. Charlie Tilson je nato zadel dvojno dvoboj in skrajšal vodstvo Syracuse na pet, 7-2. Sledil je Nick Mason z dvojnim dvobojom in zmanjšal zaostanek Lehigh Valleyja na tri, 7-4. Potem ko je C.J. Chatham prizemljen, je Mickey Moniak zadel žrtvovalno muho in potegnil IronPigs v roku dveh, 7-5.

Sirakuze so odgovorile na vrhu četrtega. Z dvema izhodoma je Cuthbert podvojil. Lagrange je doma izbral Cuthberta, da je prednost Metsa povečal na tri, 8-5. Potem ko je Lagrange ukradel drugo mesto, je Calixte zadel en sam v polju, Lagrange pa je zadel z druge baze z agresivnim baserunningom in z lovilcem Lehigh Valleyja Tylerjem Heinemanom, ki je vrgel met proti domu zaradi napake, ko je Syracuse vodila z 9-5 in se spustila na dno četrte.

IronPigs so svojo zadnjo tekmo dosegli na koncu četrtine. Adam Haseley je vodil s sprehodom. Cornelius Randolph je udaril, Heineman pa je odložil žrtvovalni bunt, ki je Haseleyja premaknil na drugo bazo. Nate Fassnacht je zadel enojno z dvema izhodoma, Haseley je dosegel rezultat 9-6, medtem ko je Syracuse še vedno vodila.

Metsi so igro postavili izven dosega z nizom v šesti menjavi dvojke Calixte RBI in tremi nizi v sedmi menjavi, deloma zahvaljujoč enojnem dvoboju Cuthberta in enojcu RBI iz Lagrangea, ki sta potisnila Syracuse. prednost do sedmih, 13-6.

Z dvobojom v soboto so Metsi zmagali na treh od prvih petih tekem v nizu. Syracuse gre za zmago v seriji v nedeljo zvečer, ko Mets in IronPigs skleneta svojo serijo šestih iger. Prvo igrišče v nedeljo je ob 18.35. v Coca-Cola Parku.