Nogometna sezona Skaneatelesa se konča s porazom proti Chenango Forksu

Fotografija preko: Justin Ritzel

Nogometna ekipa Skaneateles je vso sezono računala, da bo napad s hitrim udarcem premagal nasprotnika, kar je dobro delovalo med nizom brez porazov v prvenstvu razreda III v razredu C.

Toda Lakersi so bili tisti, ki so v soboto prevladali v regionalnem finalu na Vestalovem stadionu Dick Hoover, saj je dolgoletni Chenango Forks, ki je v sekciji IV, dosegel gol v svojih prvih petih posestvih in premagal z 41:28.

Ta dva sta imela zelo novo zgodovino – in sicer regionalni finale leta 2018 na stadionu Bragman v Cicero-North Syracuse, ki ga je Patrick Hackler zmagal za Lakerse z dotikom na zadnji tekmi.

In ni trajalo dolgo, da je Skaneateles spet zaostal za Forksom. James Musso je na uvodno posest Lakersov vrgel prestrezanje, ki so ga Blue Devils s kratkim poljem spremenili v točke, ko je Jay Haqq pet minut igre našel končno cono.

Ker ni mogel takoj odgovoriti, je Skaneateles opazoval, kako je Forks sestavil drugo zadetek, ki ga je Haqq spet zaključil, njegov dotik s tremi jardi pa je Blue Devilsom prinesel prednost s 14-0.

Tik preden se je prva četrtina končala, se je Musso povezal s Codyjem Nesbittom pri ključni pretvorbi pri četrti navzdol in 15, pri čemer je vzpostavil isti par pri podaji s 15 jardi, ki je zmanjšal zaostanek Lakersov na 14-7 ob vstopu v drugo obdobje.

Potrebovali sta le dve igri, da so Blue Devils obnovili svojo prednost, Haqq je znova požgal obrambo Skaneatelesa, ko je tekel 40 jardov za svoj tretji TD popoldne.

Četrta vožnja Blue Devils, ki se je končala v polčasu, je privedla do še enega zadetka Haaqa, njegov četrti rezultat, ki je bil 12 sekund do konca polčasa, je bil 28-7 na odmor.

Res je, da je Skaneateles zaostajal na dveh od treh tekem končnice v sekciji, pri čemer je premagal Canastoto in Cazenovio, vendar bi za združevanje tukaj zahtevala, da se obramba na kakršen koli način ustavi.

Forks pa je ostal neustavljiv, saj je pogorel prvih pet in več minut tretje četrtine na drugi vožnji, ko je dosegel tisto pri Lakersih, preden je Zander Arnold preobrnil.

Skaneateles je potreboval par pretvorb na četrto nižjo, da je sestavil pogon pozno v obdobju, ki ga je Nesbitt zaključil s 16-jardi do končne cone.

Šele v četrti četrtini so se Lakersi končno ustavili v obrambi in to je pripeljalo do vožnje, ki jo je Musso zaključil z zamahom, ki ga je Nesbitt spremenil v svojo tretjo TD, ki je v sedmih minutah do konca zmanjšal prednost Forksa na 34-21.

To je še vedno pustilo čas za dokončanje relija, toda Forks je igro odpravil z še eno trdno igro, ki jo je Haaq zaključil s svojim petim TD, skokom na 15 jardov s 3:26, čeprav bi Lakersi dodali rezultat v zadnji minuti.

Skaneateles je sezono končal z rezultatom 9-1.