SEKCIJA TOREK: najboljše ekipe W-FL deklet napredujejo; 38 Devona Martina ni dovolj, saj je Ženeva pozno osupnila; Obračun Lyons-Whitman

Ponedeljek zvečer je bil velik večer za fantovske ekipe Finger Lakes East. V torek zvečer so nastopile ekipe deklet Finger Lakes East, Midlakes in Pal-Mac sta napredovala v razredu B1, Waterloo in Penn Yan pa v B2.

državni parki v bližini prstnih jezer

#2 Midlakes je zdržal trd izziv od #7 Wayne Eagles in zmagal s 65-40 v Clifton Springsu. Grace Murphy je s Screaming Eagles dosegla 15 točk, druga šolarka Cate Peacock pa je dosegla 12. Aly Johnson je vodil Wayna z 12 točkami, Aaliyah Zenelovic pa 11 skokov. Medtem je v istem razredu B1 najboljši Pal-Mac premagal 8. ligaškega kolega Newarka na poti do zmage s 56-24.

Neporažena pri 1. nosilcu v razredu B2, vseučiliška ekipa Waterloo dekleta še naprej uničuje nasprotnike, ko se vdrla v polfinale z zmago nad Wayland-Cohocton s 86-22. Macy Carr je vodil Indijance z 21 točkami, Giavanna White-Principio pa 14. Waterloo bo v četrtek zvečer v polfinalu gostil Wellsville, potem ko so Tigri premagali North Rose-Wolcotta za 5 točk razlike.

Tudi v razredu B1 je Penn Yan napredoval z zmago nad Attiko s 54-42, ko je Joddie Decker dosegel 22 točk, Hayley Anderson pa 13 in je vodil Mustang. Penn Yan se bo v četrtek pomeril z #2 Dansville.

V najbližji tekmi noči so Geneva Panthers izgubili srcelomalec pri Greece-Athena s 77-76. Starejši Panther Devon Martin je zadel neverjetno trojko in premagal uro za strel in izenačil tekmo pri 4 sekundah do konca, vendar je bila Grčija-Athena prekršena pri zadnjem poskusu strela in potopila drugi od dveh poskusov prostih metov, s čimer je končala ženevsko sezono v razredu A2. Z izgubo je Ženeva postala prva fantovska ekipa Finger Lakes East, ki je zapustila Sectionals.

Pri dečkih razreda C1 bosta napredovala tako #1 Lyons kot #5 Marcus Whitman, ki se bosta srečala v četrtek v Atwood Gymnasium v ​​polfinalu. Tekma bo v živo predvajana na radiu LivingMax z začetkom ob 17.45. Lyons se je moral ubraniti z #8 East Rochester, ki je bil sredi 4. četrtine v 1 posesti, preden je Lyons na koncu zagotovil zmago s 63-54. Marcus Whitman se je v drugem polčasu umaknil gostitelju #4 Gananda in zmagal s 65-51. Lyons poskuša osvojiti 4 zaporedna prvenstva v oddelkih, medtem ko Marcus Whitman želi ubraniti lanski sekcijski naslov, ki je bil prvi šolski po letu 1976.

V razredu C2 je prvak Finger Lakes West #2 Harley-Allendale-Columbia premagal 14 točk zaostanka v prvi četrtini in premagal #7 Clyde-Savannah s 57-53. Tudi v razredu C2 bi Dundee izgubil proti #3 Oakfield-Alabama, 72-40.

V igri za dekleta razreda D1 so neporaženi South Seneca Falcons premagali Jasper-Troupsburg v Ovidu z rezultatom 58-21. Emma Fletcher je vodila med vsemi strelci s 15, Alissa Fletcher in Allison Kenyon pa sta dosegli po 10 točk.

Pri dečkih razreda AA so Victor Blue Devils napredovali z zmago z 9 točkami nad UPrep, v razredu A1 pa je Canandaigua padel na Leadership Academy.

Spodaj si oglejte posodobljene oklepaje in nocojšnji razpored odsekov ...