Savannah Hoops izstopajoči debitira za Detroit-Mercy Titans

Noah Waterman, rojen v Savannah, NY in diplomant Path Light Academy (Wolcott), je eden od manj znanih velikih košarkarskih obetov, ki prihajajo iz območja Finger Lakes.

V srednji šoli 2018-19. Waterman je popeljal Krščansko šolo Finger Lakes (Seneca Falls) do rekorda 20-2 , ki je v povprečju dosegal 17,5 točke in 8,8 skoka na tekmo na poti do prvenstva Krščanske atletske lige Empire State (ESCAL).

V soboto popoldne, dan po božiču, je Noah Waterman končno debitiral s svojo novo ekipo.

Za Titane je začel v njihovem tekmovanju proti lokalnemu tekmecu Oaklandu in vpisal skupno 23 minut v igri, 14 v prvem in 9 v drugem polčasu. Igra, ki Oakland je na koncu zmagal s 77-75 , šel v podaljške. Waterman, oblečen v dres št. 1 v spodnjem vrhunskem videu, se v podaljšku ni pojavil.

Tekmo bi končal z 8 točkami, 3 skoki, 1 asistenco in 3 osebnimi napakami. Iz igrišča je zadel 3-8 in naredil 1 od 2 poskusov za tri točke.

Waterman ima pet starejših bratov, dve starejši sestri in mlajšo sestro. Njegov starejši brat Ben igra košarko na Finger Lakes Community College.

Detroit se bo danes (27. 12.) ob 16.00 znova pomeril z Oaklandom. Igra bo pretakana na ESPN+, radijsko oddajanje na WLQV 1500 AM & 92,7 FM pa bo mogoče pretakati prek aplikacije TuneIn Radio. Tekmo lahko spremljate v živo na ESPN.com tukaj .

POSODOBITEV – NEDELJA ob 19:08:

V nedeljo popoldne so Detroit Mercy Titans izgubili proti Oaklandu drugič zapored v toliko dneh. Noah Waterman pa je kljub porazu imel prebojno igro. V svoji drugi igri kot Titan the Savannah je domačin iz NY dosegel 19 točk pri 7 od 12 strelov. Pretvoril je 3 od 6 strelov izza loka za tri točke in podrl tri skoke, obenem pa podelil 3 podaje. V zmagi Oakland Golden Grizzlies s 83:80 je na igrišču zabeležil 28 minut.