RIT premaga AIC v podaljšku s 3-2

Novinec RIT-a Carter Wilkie je v nedeljo v tekmi Atlantic Hockey v tekmi Atlantic Hockey dosegel zmagoviti gol za podaljške in dodal asistenco, s čimer je Tigers popeljal do zmage s 3-2 na AIC-u.

KAKO SE JE ZGODILO

RIT je rezultat v prvi tretjini odprl s 7:35. Branilec 2. letnika Dimitri Mikrogiannakis je poskušal obdržati poskus čiščenja v coni AIC in odbil žogo z desnega krila do starejšega napadalca Jakeja Joffeja v desnem kotu. Joffe je podajal drugoletnemu napadalcu Codyju Laskoskyju v režo za enkratno igro znotraj desne vratnice.

AIC je izkoristil neuspešen Tiger in izenačil rezultat s 6:44 na uri.

Yellowjackets so v drugi tretjini povedli z 2:1 z 1:59, potem ko je Elijiah Barriga dvignil plošček na rezilo svoje palice za mrežo Tiger in ga zataknil v gol čez desno ramo mlajšega vratarja Kolbyja Matthewsa.

RIT je zadel ob nenavadnem naletu po levem krilu, v drugi tretjini pa je ostalo 12:33. Novinec Grady Hobbs je vzel kratko podajo mlajšega napadalca Andrewa Rinaldija in zadel ob strelu iz levega kroga za soočenje.

Ekipi sta odigrali tretjo tretjino brez rezultatov, a je AIC prejel žvižg, ker je imel preveč moških na ledu, 42,6 je ostalo v igri. RIT je začel podaljšek z močno igro 4 na 3, kjer je starejši napadalec Jake Hamacher pri točki udaril s ploščkom starejšemu branilcu Danu Willettu. Willett je na levi strani potisnil pak k mlajšemu napadalcu Calebu Moretzu in zapeljal povratni podatek v režo, da bi zadel zapestje na gol. Wilkie je pak ponovno usmeril v levo vratnico za odločilni izid s 3:43 na uri.

OPOMBE IGRE

Matthews je ustavil 28 od 30 strelov, s katerimi se je soočil, da bi v tej sezoni izboljšal na 5-1-2.

RIT je ubil vseh pet AIC moči, s katerimi se je soočil.

Hobbes in Laskosky sta dosegla tudi gole v sobotnem porazu s 7-3 na AIC

Glavni trener RIT-a Wayne Wilson si je na klopi Tiger prislužil svojo 399. zmago v karieri, od tega 283 v zadnjih 17 sezonah na ravni divizije I. Prav tako je v svojih prvih šestih letih treniranja RIT na ravni divizije III dosegel 166 zmag.

KAJ JE NASLEDNJE

RIT bo naslednji petek in soboto (12.-13. november) odigral dve tekmi Atlantic Hockey v Canisiusu. Dvoboji so na sporedu ob 18.05. in ob 16.05 uri.