NAZAJ NA TROY: Dekleta Midlakes so premagala East Aurora v OT in napredovala v drugo zaporedno finale štirih NYS

Lady Screaming Eagles, ki je skoraj eno leto oddaljena od poraza dekliškega univerzitetnega košarkarja Midlakes proti Susquehanna Valleyju v polfinalu razreda B NYSPHSAA, je le eno zmago oddaljena od vrnitve v finale štirih držav. Prvak Just Section VI razreda B East Aurora jima je stala na poti, ko sta obe ekipi v soboto zvečer prišli na igrišče v Buffalo State za regionalno tekmo Far West Regional, ki je bila predvajana v živo na LivingMax( ).

Midlakes je v tekmovanje prinesel rekord 21-3, drugo zaporedno prvenstvo v odseku in nabor starejših z 21-3 East Aurora, ki jo je vodila vodilna strelka Sarah Tully.

Dekleta trenerja Natea Richa so prišla iz vrat in so zaostajala z 12-2 že zgodaj, ko se je zdelo, da so Blue Devils zadovoljni s hitrim tempom od konca do konca, ki običajno ustreza Eaglesom. Midlakes bi imel težave z le 19 točkami v prvem polčasu in bi pred polčasom zaostal s 30-19.

Najboljši strelec Midlakesa vseh časov Alaina Forbes se je v prvem polčasu mučil z igrišča in končal s samo 6 točkami, vse v drugi četrtini. Drugi vodilni strelec ekipe, druga letnica Cara Walker, se je prav tako trudila najti točko in je v prvem polčasu ostala brez zadetkov. Na srečo trenerja Richa je starejša Macy Kisner lahko poskrbela za zgodnji napad, ki je drugo četrtino končala z 8 točkami. Sarah Tully je vodila med strelci v prvem polčasu z 10 točkami.

Midlakes bi vrnil v drugem polčasu in zmanjšal zaostanek na 5 ob koncu 3. četrtine za močnejšo igro Macy Kisner in njegovega kolega Sydneyja Passalacqua.

Nazadnje je v zadnji tretjini Alaina Forbes ujela svoj korak in dosegla 10 v zadnjih 8 minutah regulacije, medtem ko je Midlakes držal East Aurora le 16 točk v drugem polčasu. Cara Walker je spremenila igro za tri točke pri preostalih 1:20 in Midlakes je na koncu izsilil podaljšek, saj se je četrta četrtina končala z mrtvim rezultatom 46-46.

Podaljšek je bil ves Midlakes, ko je Sydney Passalaqua spremenil polaganje na bloku z asistenco Care Walker in nato pretvoril še eno podajo Walkerja v 2 dodatni točki, tako da je zakopal 12-metrskega skakalca osnovne črte. Macy Kisner bi šla s 3-4 s črte prostih metov, Screaming Eagles pa bi zabeležili težko zmago s 57-51 in si prislužili povratno potovanje na Final Four NYSPHSAA naslednji vikend.