RAIDER TEK SE NADALJUJE: Nogomet za dekleta Pal-Mac napreduje na Far West Regional

Prvič v dveh tednih Pal-Mac ne bi smel skrbeti za dež in vlažne razmere za igro. Idealno vreme za novembrski nogomet se je začelo v Penn Yanu, da se Red Raiders pomerijo s kolegi sekcijskimi prvaki Haverlingom, da bi videli, kdo bo zastopal oddelek V na regionalnih tekmovanjih za dekleta razreda B.

Prvih 10 minut je potekalo mirno, saj so se ekipe ustalile v tekmovanju. Pal-Mac bi zadel prvi, saj je Reagan Diehl dosegel uvodni gol na 10'. Vendar bi se rezultat hitro ohladil, saj so se Rams in Red Raiders borili do polčasa, rezultat pa je ostal 1-0 do prvih 40.

Drugi polčas se je začel enako kot prvi, brez zadetka takoj, in tako bo ostalo tudi prvih 20 minut drugega polčasa. Kylie Waeghe bi dosegla ključni zavarovalniški gol na 23' drugem polčasu in tako povečala vodstvo Pal-Maca na 2-0. V petih minutah do konca igre je Haverling zadel zelo potreben gol in znižal vodstvo na 2-1. Vendar pa je Pal-Mac uspel preprečiti, da so Rams na koncu igre prevzeli popoln nadzor, zmagali so v dvoboju proti Haverlingu z 2-1 in kar je najpomembnejše, da so si zagotovili mesto v regionalnem krogu državne končnice. Pal-Mac bo v soboto igral s predstavnikom razreda B izven oddelka VI. Zmagovalec Lewistona Porterja in Roy-Harta bo odpotoval v sekcijo V, kjer se bosta v soboto ob 17. uri pomerila s Pal-Mac v Caledonia-Mumford.