Št. 1 Cornell je izključen z 18. Quinnipiacom s 5-0

Quinnipiac je v petek v prvi tretjini dosegel tri gole v razponu 2 minuti in 36 sekund, moška hokejska ekipa Cornell pa si ni nikoli opomogla v porazu s 5:0 pri People's United Center.

Izguba je prekinila niz osmih tekem brez poraza za Cornell (14-2-4, 9-2-2 ECAC Hockey), ki je tretji teden zapored uvrščen na #1 v anketi USCHO.com in USA Today/USA Hockey Magazine. . Keith Petruzzelli je za 18. uvrščeni Quinnipiac dosegel 22 obramb (15-9-1, 8-4-1). To je bilo prvič, da je bil Big Red izključen na tekmi rednega dela od 9. februarja 2018, in to je bilo prvič, da je Cornell v tej sezoni dosegel več kot tri gole – kaj šele štiri.

Mike Schafer klepeta s svojo ekipo na klopi med moškimi Cornell

Bilo je približno tako grdo, kot je, je dejal Mike Schafer '86, Jay R. Bloom '77, glavni trener moškega hokeja pri Cornellu.

Čeprav ni trajalo dolgo, da so Bobcats prevzeli nadzor, so gostitelji potrebovali nekaj kakovostnih reševanj Petruzzellija, da bi Big Redu preprečili, da bi potegnil prvo kri. Mladinski napadalec Morgan Barron je v naletu le 29 sekund tekme čisto zadel z desnega kroga, Petruzzelli pa je dobil ravno dovolj ploščka, da ga je poslal mimo bližnje vratnice.