Hobart izključi Rochester in obdrži Centennial Cup

Luke Bryan vstopnice za srečanje in pozdrav

Running back Tim Denham Jr. je dosegel tri zadetke v drugi četrtini, obramba pa se je odločila za drugo prekinitev sezone, saj je nogometna ekipa Hobart Collegea obdržala pokal Centennial Cup z zmago z 31-0 na Univerzi v Rochesterju danes popoldne. Pokal Centennial je bil slovesno odprt leta 2007 za priznanje 100. tekme v rivalstvu Rochester-Hobart. Ekipi sta odigrali že 113-krat. Hobart je zmagal 58-krat, Rochester ima 48 zmag in sedem neodločenih izidov. To je 14. igranje za pokal.

Ocena škatle

Denham je končal s 159 jardi in hitel na 14 nosilcev. Zadel je na tekih na 13 jardov, 6 jardov in 12 jardov – vse v približno 12 minutah narazen. Skupno število skokov sezone je dvignil na 1078 jardov, s čimer je postal prvi državnik, ki je od leta 2013 presegel 1000 jardov v sezoni.

Hobart (8-2, 4-2) je drugo četrtino zaključil s prestrezanjem 86 jardov za TD. V četrti četrtini je Tobias Wefering s 43 jardom udaril iz igre in tako zaključil zadetek.

Rayshawn Boswell je hitel za 119 jardov v 15 prevzemih. Hobart je hitel za mrežo 304 jardov in podal za 12 več.

Linebackers Emmett Forde in Bryan Aguilar sta si z osmimi spopadi razdelila ekipno visoko priznanje. Forde je oddal tudi svojo šesto odpoved v ligi v sezoni.

Daniel Papantonis iz Rochestra je hitel za mrežo 151 jardov na 22 prenosov. Ryan Rose je povezal 11 od 29 metov. Dvakrat so ga odpustili in enkrat prestregli – TD je Cal Sullivan zaključil drugo četrtino.

Hobart je na vsaki od prvih treh posesti Rochesterja dosegel četrto poraz. Po drugem postanku so državniki v šestih igrah prešli 51 jardov, Denham pa je zadel iz 13. Papantonis je pri naslednji vožnji Rochestra imel 52 jardov pobeg. James Mahoney ga je izločil iz igrišča pri 6. 'Jackets so prišli do 1, toda Jared Leake je prekinil četrto podajo navzdol v končni coni, namenjeni Ryanu Pasqualiju, in gostje so prevzeli svojo 1.

Denham in Boswell sta prekinila dolge bege (Denham 29 jardov, Boswell 25), državnikom pa je pomagala enajstmetrovka za osebno napako proti Rochesterju po 13-jardi, ki jo je izvedel Boswell. Denham je med šesterico zadel na 14-0. Tekma je ob naslednji posesti Hobarta prinesla 57 jardov, Denham pa je zadel iz 12.

Rose je popeljal Yellowjackets iz njihovih lastnih 34 na Hobart 10. Njegovo tretjo podajo navzdol na desni strani od 10 je izbral Sullivan, ki je pospešil stran od zasledovalcev in dosegel zadetek, ko se je med polčasom oglasila hupa.

Igrišče za končnico NCAA bo objavljeno v nedeljo zvečer. Ponudbe ECAC Bowl bodo objavljene v ponedeljek opoldne.