Hobartov vratar lacrosse Kevin Holtby si prisluži dve tedenski nagradi

Vratar Hobart Collegea Kevin Holtby si je v soboto prislužil par nagrad za svojo zvezdniško igro pri takrat 19. Bryantu. Drugošolec je bil imenovan za obrambnega igralca tedna severovzhodne konference in si je prislužil mesto v reprezentanci tedna USILA. To je drugič v tej sezoni, da je bil NEC obrambni igralec tedna.

Holtby je v karieri s 23 obrambami popeljal Statemen do zmage z 11-10 nad Bulldogsi. V prvih treh četrtinah je zabeležil 13 obramb in dvignil svojo igro s pritiskom v četrti četrtini, pri čemer je odbil 10 od 11 strelov, ki jih je Bryant zadel na gol. Holtby je v zadnji minuti uspel dve obrambi, ko je Hobart ubil par enajstmetrovk.

To je največ obramb na tekmi Statemana, odkar je Max Silberlicht '10 23. marca 2010 naredil 23 postankov proti Syracuse. V obdobju Hobartove divizije I je vratar Hobarta samo štirikrat dosegel več kot 23 obramb na tekmi.

Holtby je v tej sezoni začel vse štiri tekme za Hobart in dosegel rekord 3-1 z 0,604 odstotka obrambe in 10,50 gola v povprečju. Je drugi v državi po obrambah na tekmo (16,0) in sedmi po odstotku obramb.

Hobart (3-1, 3-1) je trenutno izenačen na tretjem mestu z Bryantom na lestvici NEC. Državniki zaostajajo za vodjo konference, Saint Joseph'som (4-3, 4-0). Hobart bo ob 13. uri gostil Hawkse. v soboto, 10. aprila. Tekma bo na spletu na HWS All-Access in na WEOS-FM (89.5/90.3).

Statemen in Hawks so se pomerili 10-krat, vsaka stran pa je zmagala petkrat. Polovico od 10 obračunov je odločil le en gol, vključno z vsakim od zadnjih treh.