Hobart lacrosse pada na univerzo Long Island, 14.-12

Specialist za soočenje drugega leta Hobart Collegea Adam Shea je prevladoval v soočenju X, toda državniki so naleteli na vročega vratarja in padli proti univerzi Long Island s 14-12. Drugošolec Will Mark je za Sharkse zabeležil 24 obrambo, s čimer je izničil Hobartovo prednost 53-40 pri strelih.

Shea je bila v ognju v prvi četrtini, zmagala je 10 od 11 ponovnih zagonov. Dan je končal na 22-od-30 z visoko igro 12 prizemnih žog. Prvoletni napadalec Anthony Dattellas je za svoj prvi kolegijski hattrick dosegel vrhunske tri zadetke. Starejši napadalec Ryan Archer je s štirimi točkami ob zadetku in tremi podajami vodil Državnike.

Mark se je ujemal s Sheinim vročim začetkom, saj je v prvi četrtini zabeležil 11 obramb. Napadalec 2. letnika Richie LaCalandra in napadalec 2. letnika Sean Boll sta se odlikovala s štirimi goli na komadu, medtem ko je LaCalandra prav tako podelil dve podaji za šest točk, ki jih je dosegel.

Hobart (1-1, 1-1 NEC) je skočil v vodstvo z 2-0 s samo 37 sekundami zaostanka. Archer je nahranil napadalca drugega leta, Jacka Groomsa, da bi dosegel zadetek le v 26 sekundah. Shea je zmagal v soočenju, ki je sledilo, drugi vezist Bobby Baltzer pa je 11 sekund pozneje končal prenos višjega vezista z dolgimi palicami Dana Ryana.

Morski psi (3-1, 2-0) so izkoristili skok s petimi goli za prvo vodstvo dneva. Višji napadalec Will Snelders je z dvema od svojih treh golov na tekmi zabeležil niz, medtem ko je Boll zadel tudi dvakrat. Zadetek drugega igralca vezista Adama Davisa, ki mu je pomagal Archer, je zaustavil tek. Državniki so tekmo končali pri 4-od-8 z dodatnim moškim.