Cornell je po zmagi nad Bostonsko univerzo izboljšal na 9-0

Matthew Galajda je v soboto zvečer zagotovo zapustil Madison Square Garden bolj vesel kot zadnjič v The World's Most Famous Arena. Izjemni mladinski vratar Cornellove moške hokejske ekipe je z 28 obrambami preprečil Big Red pri zmagi z 2:0 nad Bostonsko univerzo na dvoletni tekmi Red Hot Hockey, s čimer je izgnal demone nočne more na potovanju ekipe v New York lani.

Z leve, Michael Regush, Matt Stienburg in Sebastian Dirven praznujejo Regush

Pred Galajdinim prvim izključitvijo v sezoni in 15. v samo 65 štartih kariere na kolegialni ravni je Cornell prvič po letih 1969-70 izboljšal na 9-0 – nepozabni sezoni, v kateri Big Red še nikoli ni bil premagan, vodil na programsko drugo in zadnje državno prvenstvo. Cornell je drugič v zadnjih treh letih zadnja neporažena ekipa na lestvici divizije I.

Če je Big Red letos pokazal slabost, je to nezmožnost začeti tekme na močni podlagi. Izkazalo se je, da sobota ni bila izjema, saj je BU grozil zgodaj in pogosto čez uvodnih 10 minut. Najboljša obramba Galajde je nato prišla v 14. minuti tekme, ko je skomignil z rameni pri poskusu ubeža Alexa Brinka.