PRVAKI: Dekleta Pal-Mac so zmagala v dežju namočenem naslovu razreda B1, sekcija V

Ker je v petek zvečer na Finger Lakes Community Collegeu v središču pozornosti prevzel dež, so Pal-Mac Red Raiders pričakovali, da bodo zmagali Red Raiders iz Hornella. V tekmi, za katero se je zdelo, da je usoda določila tekmo, bi Pal-Mac premagal dež, Hornell pa z 2-0, da bi zagotovil naslov v razredu V razreda B1. To je bilo njihovo tretje prvenstvo v zadnjih 6 sezonah, lansko moštvo pa je Covid zavrnil, potem ko je moštvo zaprlo pred postopno sezono.

Prvi polčas je bil v skladu z občutkom usode, obe ekipi Red Raider sta se ob polčasu znašli v boju z 0-0. Ob vse močnejšem dežju se je dogajanje na igrišču povečalo. Molly Seither je v začetku drugega polčasa poslala gol na zadnji del mreže, ki je dala ton v nadaljevanju tekme. Maya Ikewood je zavarovalni gol postavila na 26', med katerim je dež dosegel vročino. Vendar bi bilo to vse, kar bi Pal-Mac potreboval, saj so lahko nadzorovali večino gibanja žoge v zadnjih 14 minutah igre. Red Raiders of Pal-Mac so žogo odstranili v zadnjih sekundah in jim omogočili, da so si zagotovili krono v razredu B1.

Španija odprta za nas turiste

Ta naslov je tretji za večno nogometno moč Pal-Mac za dekleta Finger Lakes East v šestih letih, ki sega v njihove zmage v letih 2016 in 2018.

Pal-Mac se bo zdaj v torek zvečer pomeril s Haverlingom v državnem krogu kvalifikacij razreda B, na mestu in času, ki bosta določena.